Sekret Zdrowia
Newsletter zapisz się

Flexitol- jeden krok do zdrowych stóp.

Serdecznie witamy

na oficjalnej stronie internetowej

Biuletynu edukacyjnego o zdrowiu

SEKRET ZDROWIA i urody

Sekrety zdrowia i urody

w zasięgu ręki

każdego Pacjenta


Cevitt Gardło

... głos i gardło pod ochroną!

Sucha, podrażniona bona śluzowa gardła sprawia nam kłopoty o różnych porach roku. Zdrowa błona śluzowa otula gardło i broni je przed atakami bakterii i wirusów. Naruszenie tej delikatnej bariery naraża nas na dolegliwości. Pojawia się wtedy m.in. chrypka, drapanie i pieczenie w gardle, trudności z przełykaniem i ból gardła. Zdarza się, że te dolegliwości przeciągają się, towarzyszą nam przez długi czas i przechodzą w stan przewlekły.

W okresie jesienno-zimowym jesteśmy bardziej narażeni na stany zapalne, infekcje gardła. Każdy, nawet najdrobniejszy stan chorobowy wpływa niekorzystnie na stan błony śluzowej gardła, w tym na jej funkcje obronne. A przecież to właśnie śluzówka gardła powinna być naszą pierwszą barierą ochronną przez intruzami takimi jak wirusy, bakterie, grzyby czy alergeny.

Dodatkowo temperatura otoczenia, wilgotność powietrza, zanieczyszczenia przemysłowe, dym tytoniowy, alkohol – to czynniki, które mogą negatywnie wpływać na stan i funkcjonowanie naszej błony śluzowej gardła. Na co dzień często przebywamy w klimatyzowanych pomieszczeniach, w których wilgotność powietrza nie przekracza 30% (optymalna to ok. 50%). Przed nami jesień i zima, czyli sezon grzewczy. Ogrzewanie pomieszczeń zapewnia nam komfort życia, jednak w tym samym czasie wpływa na obniżenie wilgotności powietrza w pomieszczeniach i może dodatkowo podrażniać i wysuszać błonę śluzową gardła.

Cevitt Gardło to tabletki do ssania, o unikatowym składzie i potrójnym mechanizmie działania. Jednym ze składników produktu Cevitt Gardło jest sól kwasu hialuronowego. Tabletka Cevitt Gardło w połączeniu ze śliną tworzy hydrożel, który szczelnie otula nasze gardło tworząc powłokę ochronną na powierzchni błony śluzowej gardła. Dzięki temu błona śluzowa zostaje długotrwale nawilżona i ma czas, aby się zregenerować. Hydrożelowy kompleks łagodzi również najbardziej uporczywe objawy, takie jak nadmierna suchość błony śluzowej gardła, pieczenie, drapanie w gardle, chrypka i trudności z połykaniem. Cevitt Gardło zawiera również witaminę C i cynk, które wspierają funkcjonowanie układu odpornościowego. Tak więc Cevitt Gardło nawilża i chroni błonę śluzową gardła oraz łagodzi dolegliwości związane z wysuszeniem czy stanem zapalnym, infekcją gardła. Dostępne są 2 smaki: cytrynowy i szałwiowy.

Jak przy każdej dolegliwości, jeśli problem jest nawracający i nie pomagają zastosowane metody, należy skonsultować się z lekarzem.


Zaufali nam