Sekret Zdrowia
Newsletter zapisz się

Flexitol- jeden krok do zdrowych stóp.

Serdecznie witamy

na oficjalnej stronie internetowej

Biuletynu edukacyjnego o zdrowiu

SEKRET ZDROWIA i urody

Sekrety zdrowia i urody

w zasięgu ręki

każdego Pacjenta


Ferie coraz bliżej!

Ferie  coraz bliżej! czyli jak rorganizować czas naszym dzieciom ...

  Okres ferii zimowych, który zbliża się do nas dużymi krokami to czas, na który dzieci czekają z wielkim utęsknieniem. Dzięki przerwie od nauki i szkolnych obowiązków, nie tylko zregenerują się, ale i zdobędą siłę do jeszcze lepszej pracy w drugim semestrze szkolnym. Dla dzieci to długo oczekiwany moment i frajda, dla rodziców, zaś to nie lada wyzwanie, które wiąże się z pewnymi trudnościami. Otóż, w te dwa wolne tygodnie powinniśmy zapewnić wspaniałe atrakcje naszym milusińskim. Codzienna gonitwa, ciągła praca i liczne obowiązki sprawiają, że coraz częściej trudno nam wygospodarować odpowiedni czas dla naszych dzieci. Dlatego też doskonałym momentem na spędzenie razem wolnych chwil i „nadrobienie zaległości” są właśnie ferie zimowe, które możemy zorganizować na różne sposoby.


Wyjazdy - Do wyboru mamy tu całą paletę miejsc w Polsce oraz za granicą, a ograniczeniem takiego wyjazdu jest tu tylko nasz gust, wyobraźnia oraz niestety fundusze. Prócz oczywiście zorganizowanych obozów zimowych, możemy też wybrać i pobyt indywidualny. Czasami pogoda płata figle, więc warto wybrać się w góry, aby zapewnić sobie choć trochę zimy. Dzieci uwielbiają góry, śnieżne zabawy oraz narty, a wjeżdżanie wyciągami i kolejkami linowymi będzie dla nich dodatkową atrakcją, a także niesamowitym przeżyciem, zaś kulig, psie wyścigi, wieczorne ognisko czy też bitwa na kule śniegowe będzie dopełnieniem szczęścia.

Ciekawą i niepowtarzalną propozycją jest też spędzenie wolnego czasu w lesie i podpatrywanie świata zwierząt w zimowej odsłonie. Jeżeli zaś zatęsknimy za ciepłem i słońcem możemy skorzystać z pobytu w jednym z aquaparków lub wyjechać za granicę.

 Jest to dobry wybór, gdyż zaktywizuje on i pobudzi do rozwoju dziecko oraz nierzadko da trochę odpocząć babci i dziadkowi od wnukowych obowiązków.

Dom - Dzieci, które jednak nigdzie nie wyjadą, ani nie będą uczestniczyć np. w półkoloniach trzeba zaktywizować poprzez zabawy w domu oraz na świeżym powietrzu. Ograniczmy multimedia do minimum i zachęćmy je do różnego rodzaju zabaw, ale także do pomocy w pracach domowych.  Wspólne gotowanie czy też sprzątanie sprawia dużą frajdę, rozwija poczucie obowiązku i osobowość dzieci, a także zacieśnia więzy rodzinne, zaś spacer i zabawa na świeżym powietrzu zdecydowanie poprawi humor oraz kondycję.

Ferie w mieście - Jak co roku prawie w każdym mieście organizowane są imprezy pod hasłem: „Ferie w mieście” lub „Zima w mieście”. Miasto oraz różne instytucje jak domy kultury, muzea, teatry, kina organizują różnego rodzaju akcje, spotkania oraz półkolonie, które pozwalają spędzić miło i atrakcyjnie wolny czas.

  Bez względu na to jak ostatecznie nasze dzieci spędzą ferie pamiętajmy, aby zapewnić im odpowiednią opiekę i zadbać, aby najmłodsi spędzili ten czas pierwszorzędnie, aby mogli wrócić do szkół i przedszkoli szczęśliwi oraz wypoczęci.

 

Zaufali nam