Sekret Zdrowia
Newsletter zapisz się

Flexitol- jeden krok do zdrowych stóp.

Serdecznie witamy

na oficjalnej stronie internetowej

Biuletynu edukacyjnego o zdrowiu

SEKRET ZDROWIA i urody

Sekrety zdrowia i urody

w zasięgu ręki

każdego Pacjenta


Piękne zmysłowe usta

Kosmetyki są sprzymierzeńcami zadbanej i zdrowej skóry. Właściwa pielęgnacja i proste zabiegi mogą pomóc w utrzymaniu na dłużej młodego wyglądu skóry.

Nawilżanie i pielęgnacja

Usta pokrywa bardzo delikatna i podatna na wysychanie skóra. Kilkukrotne smarowanie ich w ciągu dnia nawilżającym lub odżywczym kremem – to konieczność. Często dbając o usta, zapominamy o skórze okolić ust. A w końcu i ona potrzebuje szczególnej pielęgnacji inaczej szybko zacznie zdradzać nasz wiek. Skóra tych okolic ma wiele receptorów estrogenowych i szybko ulega przebarwieniem, zwłaszcza w zbyt intensywnym słońcu. Krem, jakiego używamy do pielęgnacji skóry wokół ust i samych ust, może być tym samym, który stosujemy do twarzy lub specjalnym intensywnie nawilżającym preparatem, dzięki czemu wygładzi drobne zmarszczki szybko pojawiające się w tym miejscu. Powinien zawierać witaminę C, retinol i filtr UF.

 

Odmładzający masaż

Już od rana można dbać o piękne usta. Zabiegi pielęgnacyjne są proste i nie wymagają dużej ilości czasu. Wystarczy tuż po myciu, delikatnie pomasować wilgotne wargi szczoteczką do zębów, a następnie nałożyć na usta krem odżywczy. Taki masaż nie tylko sprawi, że usta będą jędrne i dobrze ukrwione, podnosi on również odporność skóry ust i hartuje ją. Masaż ust można wykonać też w inny sposób. Nakładając krem wykonujemy palcem okrężne ruchy masujące najpierw górną, a później dolną wargę. Okolice ust masujemy wykonując nad górną wargą ruchy koliste, a pod dolną przesuwamy palec od jednego do drugiego kącika ust jakby rysując kreskę.

 

Popękane usta

Jeśli usta pękają na wietrze nie powinno się ich oblizywać. W takim przypadku lepiej przyłożyć zwilżony przegotowaną wodą wacik. Przed snem warto posmarować usta miodem, po 15 minutach zmyć go i wklepać preparat, którego używamy do pielęgnacji okolic oczu. Po takim zabiegu wargi szybko się zregenerują, będą gładkie i zaróżowione. Nawet jeśli nie mamy problemów ze spierzchniętymi ustami, zimą czy jesienią, taki zabieg profilaktycznie można stosować co trzeci dzień.

 

Kosmetyki chronią

Zimą, już przed wyjściem z domu, należy zastosować pomadkę ochronną. Powinna być dość tłusta by stanowić izolację przed mrozem i niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Pomadki ochronne są przydatne również latem, gdy chcemy zabezpieczyć delikatną skórę warg przed nadmiernym wysychaniem. Jeśli z jakiś względów nie odpowiadają nam pomadki ochronne możemy zastąpić je tłustym kremem lub błyszczykiem, ale tylko wówczas, gdy zawiera on wazelinę lub glicerynę.

 

… i upiększają

Kolorowa pomadka ładnie wygląda jedynie na zadbanych i zdrowych wargach. Makijaż powinnyśmy zacząć od obrysowania ust miękką konturówką. Zbyt wąskie usta optycznie powiększy namalowanie kreski tuż nad naturalną linią warg. Przy ustach pełnych konturówkę nanosimy od wewnętrznej strony naturalnej lini warg. Pomadkę powinno się nakładać pędzelkiem wypełniając nim środek pomiędzy liniami konturówki. Pomadka o ton ciemniejsza od konturówki optycznie zmniejsza je, a zbyt pełne usta powinno się malować matowymi kolorami.

Zaufali nam