Sekret Zdrowia
Newsletter zapisz się

Flexitol- jeden krok do zdrowych stóp.

Serdecznie witamy

na oficjalnej stronie internetowej

Biuletynu edukacyjnego o zdrowiu

SEKRET ZDROWIA i urody

Sekrety zdrowia i urody

w zasięgu ręki

każdego Pacjenta


Poradnik

O gruźlicy - najczęściej zadawane pytania

Czym jest gruźlica?

Gruźlica jest chorobą zakaźną, wywoływaną przez bakterie (prątki gruźlicy).

Kolorem zwalcz jesienną melancholię.

Kolor bez wątpienia ma ogromny wpływ na nasz nastrój i samopoczucie. Najnowsze badania potwierdzają jedynie nasze własne obserwacje, z których niewątpliwie wynika, że w otoczeniu pewnych barw czujemy przypływ energii, a inne nas uspokajają czy denerwują.

Jak nie zabierać pracy do domu...

W pracy spędzamy większą część dnia, ale czy ją lubimy? Ze statystyk wynika, że na stres wywołany sytuacjami zawodowymi uskarża się aż 85% pracujących Polaków, a tylko 11% naprawdę lubi swoją pracę. 

Z cukrzycą da się żyć!

Jeśli nadmiernie często odczuwasz pragnienia i głód, a mimo to chudniesz, czujesz często potrzebę oddawania moczu, jesteś ciągle zmęczony, masz nudności lub wymioty i zaburzenia widzenia, prawdopodobne jest, że chorujesz na cukrzycę.

Przepisy na soki i przetwory wzmacniające odporność

Jeśli często czujesz się zmęczona, brak ci energii i zapadasz na różnego rodzaju infekcje, powinnaś przyjrzeć się swoim nawykom żywieniowym i trybowi życia.

Czerwone i białe, czyli co można wyczytać z krwi?

Postęp medycyny i związane z nim możliwości wyleczenia nawet bardzo poważnych chorób są ogromne. Ogromne znaczenie ma jednak wczesne zdiagnozowanie schorzenia.

10 sposobów na jesienne przeziębienie

Wiele infekcji grypopochodnych, które atakują nas o tej porze roku zaczyna się od przeziębienia czy przemarznięcia. Jeśli czujesz pierwsze symptomy nadchodzącej choroby, warto babcinym sposobem wypocić ją.

Dieta okularnika, czyli co jeść by poprawić wzrok

Coraz częściej dochodzimy do wniosku, że dieta ma kolosalny wpływ na nasze zdrowie. Odpowiednio zbilansowana pomaga usunąć dolegliwości, a nawet zatrzymać rozwój choroby.

Problem nie - świeżego oddechu

Przyczyn halitozy – powstawania nieświeżego oddechu z ust – może być wiele. Najczęściej, problem ten, jest konsekwencją niewłaściwej higieny jamy ustnej lub diety, jednak wywołać go może również kamień nazębny, próchnica, choroby dziąseł i przyzębia lub źle dobrane protezy.

Likopen - nieznana moc barwników roślinnych

Już w medycynie ludowej czerwonej barwie przypisywano niezwykłą moc. Roślinne barwniki miały dodawać siły do walki z chorobą i energii osłabionemu organizmowi.

Zaufali nam