Sekret Zdrowia
Newsletter zapisz się

Flexitol- jeden krok do zdrowych stóp.

Serdecznie witamy

na oficjalnej stronie internetowej

Biuletynu edukacyjnego o zdrowiu

SEKRET ZDROWIA i urody

Sekrety zdrowia i urody

w zasięgu ręki

każdego Pacjenta


Poradnik

Dlaczego warto kontrolować tętno?

Tętno, czyli miarowe pulsowanie krwi – to efekt falistego ruchu naczyń tętniczych wywołany przez skurcze serca. O czym może świadczyć wysokie, bądź niskie tętno?

Zapalenie spojówek

Zapalenie spojówek to pozornie niegroźna, lecz bardzo dokuczliwa przypadłość. Oczy są zaczerwienione, spuchnięte, swędzą i bolą, mamy uczucie jakby piasek dostał się pod nasze powieki. 

Dieta diabetyka, czyli prawdy i mity o diecie cukrzykowej

Cukrzyca jest uznawana za chorobę cywilizacyjną, ponieważ oprócz predyspozycji genetycznych jej rozwojowi sprzyjają niewłaściwa dieta, brak ruchu i stres.

Epilacja, czyli jak raz na zawsze pozbyć się niechcianych włosków

Włosy mają tę właściwość, że odrastają i o ile w przypadku nieudanej fryzury jest to mile widziane, to w przypadku włosków pokrywających inne partie ciała już mniej. Epilacja, czyli trwałe usunięcie niechcianego owłosienia, jest interesującym rozwiązaniem dla Pań, które traktują depilację jak zło koniecz

Środki przeciwbólowe - nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Zbyt często i zbyt chętnie sięgamy po ogólnodostępne środki przeciwbólowe, w dodatku równie często stosujemy je niewłaściwie. Jakie specyfiki stosować na jaki rodzaj bólu?

Zapalenie ucha środkowego a infekcja ucha zewnętrznego

Zapalenie ucha środkowego to chyba najczęstsze, po infekcjach dróg oddechowych schorzenie, z którym zgłaszamy się do lekarza. Do wizyty u lekarza zmusza nas najczęściej ból, a ten w przypadku zapalenia ucha środkowego jest naprawdę dojmujący.

Makijaż medyczny, czyli kosmetyki od dermatologa

Skóra jest takim samym narządem jak serce czy wątroba. Dużo częściej myślimy jednak o estetycznej, wizualnej stronie skóry i nic w tym dziwnego, bo przecież pokazujemy ją innym, a oni traktują ją jak naszą wizytówkę. Zadbana cera muśnięta słońcem jest odczytywana jako świadectwo zdrowia i dobrego samop

Mężczyzna - gatunek ginący?

Aż trudno w to uwierzyć, ale przy tak wysokim rozwoju medycyny, jaki nastąpił w ostatnich dziesięcioleciach, mężczyźni wciąż umierają w sile wieku. I to dlaczego!? 

Gdy uczulają pyłki, czyli alergia wziewna

Dla alergików najbardziej niebezpieczne są te niepozorne, pozbawione kolorowych płatków czy oszałamiającego zapachu rośliny. Trawy i drzewa – to podczas ich kwitnienia miliony pyłków dostają się do atmosfery, skąd roznoszone są przez wiatr i wdychane przez nas wraz z powietrzem.

Czy grupa krwi ma wpływ na alergie?

„Jestem tym, co jem” – to powiedzenie stało się ostatnio bardzo popularne. W czasach, gdy otacza nas sztucznie konserwowana i wysoce przetworzona żywność, która szkodzi nam i wywołuje uczulenia, coraz częściej popularność zyskują skrajne idee i kontrowersyjne teorie.

Zaufali nam