Sekret Zdrowia
Newsletter zapisz się

Flexitol- jeden krok do zdrowych stóp.

Serdecznie witamy

na oficjalnej stronie internetowej

Biuletynu edukacyjnego o zdrowiu

SEKRET ZDROWIA i urody

Sekrety zdrowia i urody

w zasięgu ręki

każdego Pacjenta


Poradnik

Chrapiąc do utraty snu...

Chrapanie to uciążliwy problem – zwłaszcza, jeśli dotyczy on osoby, z którą śpisz w jednym łóżku. Jest on przyczyną wielu konfliktów i nieporozumień. Co jest przyczyną tej z pozoru błahej, a w rzeczywistości niezwykle uciążliwej przypadłości?

Stawom na ratunek

Z wiekiem zaczynają nam dokuczać stawy. Te dolegliwości są wynikiem zużywania się zasobów organizmu, lecz nie tylko. Przyspieszyć mogą je przebyte urazy, nadwaga czy brak ruchu. Jednak możemy zatrzymać chorobę w prosty sposób.

Romantyczna kolacja we dwoje

czyli jak miło spędzić wspólny wieczór?

Co szykuje dla nas wiosna?

Nasze samopoczucie zależy w dużej mierze od energii słonecznej. Gdy słońca brak przez dłuższy czas wpadamy w stany depresyjne, stajemy się apatyczni, czujemy się osłabieni i zmęczeni. Jak sobie z tym radzić?

Serce kobiety

Kobiety przestrzega się przed rakiem piersi i szyjki macicy, natomiast o zagrożeniu chorobami serca mówi się im niewiele. Świadomość problemu, nawet wśród lekarzy jest zdumiewająco niska.

Jak pomóc przeziębionemu maluchowi

Dla małego dziecka każda infekcja stanowi poważne wyzwanie. Walka z nią wymaga mobilizacji wszystkich sił maleńkiego organizmu, którego układ odpornościowy dopiero uczy się jak reagować na zagrożenia.

Trądzik niekoniecznie młodzieńczy

Trądzik, to pozornie błaha dolegliwość, kojarząca się przede wszystkim z nieestetycznymi zmianami skórnymi u młodzieży. Jednak wiele kobiet i mężczyzn, mimo że okres dojrzewania mają już za sobą, nadal walczy z tym typowo młodzieżowym problemem skórnym.

Okulary czy soczewki?

W momencie, gdy dowiadujemy się, że koniecznością jest skorygowanie naszego wzroku, kolejną decyzją, jaką musimy podjąć jest wybór pomiędzy okularami i soczewkami korekcyjnymi.

Depresja sezonowa - jak sobie z nią radzić?

Depresja sezonowa – sezonowe zaburzenie nastroju, pojawia się każdego roku około października lub listopada i utrzymuje się przez zimę.

Niedosłuch w wieku dojrzałym

Utrata słuchu na skutek wieku, to proces naturalny i postępujący powoli, w związku z czym możemy go nie zauważyć. Po prostu przyzwyczajamy się do pogłaśniania telewizora czy radia.

Zaufali nam