Sekret Zdrowia
Newsletter zapisz się

Flexitol- jeden krok do zdrowych stóp.

Serdecznie witamy

na oficjalnej stronie internetowej

Biuletynu edukacyjnego o zdrowiu

SEKRET ZDROWIA i urody

Sekrety zdrowia i urody

w zasięgu ręki

każdego Pacjenta


Poradnik

Co jeść, by dłużej i zdrowiej żyć

Według raportu opublikowanego przez  Światową Organizację Zdrowia, przyczyną nawet 70% chorób na świecie może być zła dieta. Czy doprawdy można opóźnić starzenie stosując właściwą dietę?

Jak poprawić jakość życia Seniora?

Próby znalezienia eliksiru młodości są jak poszukiwanie świętego Grala. Traktujemy je jak ideę dążenia do nieosiągalnego. Jednak, z dziesięciolecia na dziesięciolecie żyjemy coraz dłużej, a dzisiejsi seniorzy w niczym nie przypominają staruszków, jakich pamiętamy

5 kroków w kierunku zdrowia i poprawy odporności Seniora

Dzieci i osoby starsze są najbardziej narażone na choroby. Czy to znaczy, że mamy się pogodzić z tym faktem? Ależ skąd!

Jak prawidłowo dbać o higienę intymną?

Wydawać by się mogło, że higiena intymna to część codziennej toalety i wiedza dotycząca tej sfery jest nam dobrze znana. Tymczasem aż 75% kobiet przynajmniej raz w życiu przeszła infekcję okolic intymnych, a aż u 50% ta przykra dolegliwość powtarza się dość często. Czy to znaczy, że nie potrafimy właściwie dbać o hig

Roślinna alternatywa dla hormonów

W literaturze i poezji wielokrotnie znajdziemy porównania kobiety do kwiatu. Przyglądając się kobiecie z bardziej banalnego, bo biologicznego punktu widzenia, znajdziemy więcej wspólnego z cyklami życia przyrody.

Sekret zdrowego serca

Z badań wynika, że większość z nas rozumie szkodliwy wpływ, jaki wywiera na serce nadwaga i palenie papierosów. Dużo rzadziej przyczyn chorób serca upatrujemy w nadciśnieniu, czy wysokim poziomie cholesterolu.

Cholesterol dobry czy zły?

O cholesterolu wiemy tyle, że nam szkodzi, bo to z jego winy chorujemy na miażdżycę, i że generalnie powinniśmy go unikać. Wielu z nas zdziwi więc fakt, że cholesterol jest ważnym składnikiem błon komórkowych naszego ciała.

Prawdy i mity na temat cellulitu

Cellulit to przypadłość występująca stosunkowo powszechnie. Do walki z pomarańczową skórką przyznaje się 80-85% kobiet. Może właśnie dlatego, wokół tego problemu narosło tak wiele mitów i półprawd. Spróbujemy rozprawić się z kilkoma z nich.

Sekret udanego związku

Nie istnieje jedna uniwersalna recepta na zbudowanie udanego związku. Ludzie są tak różni, że relacje, jakie powstają między nimi trudne są do zdefiniowania, a co dopiero do przewidzenia. Dlaczego związki oparte na emocjach są tak trudne, dlaczego czasem nawet największa miłość nie wystarcza by zbudować trwa

Aktywne życie na emeryturze

Po 50’tce nasze ciało zaczyna pracować na wolniejszych obrotach. Czy to jednak znaczy, że seniorzy nie powinni dbać o kondycję fizyczną – wręcz przeciwnie!

Zaufali nam