Sekret Zdrowia
Newsletter zapisz się

Flexitol- jeden krok do zdrowych stóp.

Serdecznie witamy

na oficjalnej stronie internetowej

Biuletynu edukacyjnego o zdrowiu

SEKRET ZDROWIA i urody

Sekrety zdrowia i urody

w zasięgu ręki

każdego Pacjenta


Poradnik

Nie taki kleszcz straszny…?

Informacje na temat zarażenia chorobami przenoszonymi przez kleszcze są niepokojące. Jednak czy rzeczywiście spacery po parku czy lesie są niebezpieczne? I czy każde spotkanie z kleszczem musi skończyć się nieprzyjemną i długotrwałą antybiotykoterapią?

Kuba - wyspa jak wulkan gorąca…

Co wam przychodzi do głowy, myśląc – Kuba?

Jak wyposażyć apteczkę na wakacyjny wyjazd?

Wybierając się na wakacje, koniecznie zabierzmy ze sobą do walizki podręczną apteczkę. W miejscowościach wypoczynkowych, zwłaszcza tych niewielkich, nie zawsze łatwo o aptekę czy lekarza.

Woda źródłem zdrowia

Woda – bywa dość poetycko nazywana źródłem życia, jednak, gdy dobrze się zastanowimy, nie ma w tym określeniu wielkiej przesady, ponieważ ludzki organizm nie jest w stanie funkcjonować poprawnie nawet w przypadku niewielkich barków wody.

Zakwaszenie organizmu

Problem jest poważny i niestety wciąż rośnie jego skala. Dieta przeciętnego obywatela wysoko rozwiniętego kraju, opiera się na produktach kwasotwórczych. Zakwaszenie organizmu prowadzi do zachwiania równowagi kwasowo-zasadowej i wywołuje lawinę większych i mniejszych dolegliwości.

Cukrzyca - epidemia naszego wieku?

Cukrzyca jest ciężką, przewlekłą chorobą metaboliczną. Wywołuje ją brak insuliny, hormonu odpowiedzialnego za przekształcenie glukozy w energię.

Jak zaplanować tani i udany wyjazd?

Jednym z poważniejszych ograniczeń, o jakie mogą rozbić się nasze najpiękniejsze plany wakacyjne, jest budżet. I nie chodzi tu wcale o zasobność naszego portfela, a raczej o umiejętność planowania.

Idzie lato, śmiało pokaż stopy

O stan stóp trzeba pracować przez cały rok. Nie tylko dla urody, ale głównie dla zdrowia. Ale jak?

Oddając krew - ratujesz życie

Te hasła słyszymy od lat i brzmią w naszych uszach jak truizm.

Truskawka nieznana

Wielu z nas przepada za tymi smacznymi i aromatycznymi owocami, nie zdając sobie sprawy jak dobrze służą naszemu zdrowiu, urodzie i linii. Tymczasem okazuje się, że truskawki zawierają więcej witaminy C niż cytryny czy grapefruity, a ponadto są bogatym źródłem minerałów. Co wiemy o truskawkach i jak je jeść by nie st

Zaufali nam