Sekret Zdrowia
Newsletter zapisz się

Flexitol- jeden krok do zdrowych stóp.

Serdecznie witamy

na oficjalnej stronie internetowej

Biuletynu edukacyjnego o zdrowiu

SEKRET ZDROWIA i urody

Sekrety zdrowia i urody

w zasięgu ręki

każdego Pacjenta


Poradnik

Wakacyjne podróże małe i duże - GRUZJA

Gruzja, mimo że uważana jest przez biura podróży za hit ostatnich sezonów, wciąż nie należy do krajów nadmiernie obleganych przez turystów. A przecież jest niezwykle atrakcyjnym i wciąż mało znanym zakątkiem świata.

Czy grozi nam epidemia próchnicy?

Próchnica uznawana jest w Polsce za problem estetyczny i lekceważona. Nic więc dziwnego, że dotyczy on co najmniej 95% dorosłych w naszym kraju. Co gorsza zaawansowaną próchnicę diagnozuje się obecnie u połowy nastolatków. To znaczy, że wejdą oni w dorosłość już bez kompletnego uzębienia. Jednak czy to naprawd

Zdrowe i niezdrowe produkty spożywcze

Wiosna = nowa energia

Słońce świeci za oknem, dni są coraz cieplejsze a niebo coraz bardziej błękitne. W dodatku przyroda budzi się do życia, o czym informuje nas soczysta zieleń drzew a gdy przyroda budzi się do życia w sposób naturalny w nasze serca wlewa się nowa nadzieja. Wszystko to wprowadza nas w dobry nastrój. Co takiego jest w wioś

Jadłospis malowany kolorem

Zastanawialiście się nad tym, ile prawdy jest w stwierdzeniu - jemy oczami? Często nie zdajemy sobie sprawy - jak duży wpływ na nasz apetyt ma wygląd potrawy.

Z astmą da się żyć!

Panuje dość powszechne, aczkolwiek błędne przekonanie, że jej główną przyczyną są uczulenia oddechowe. Tymczasem astma o podłożu alergicznym stanowi tylko część problemu. Napady duszności mogą wywoływać infekcje, wysiłek fizyczny, a nawet stres.

Lżejsi o gluten – ale dlaczego?

Przeglądając popularne portale, nawet te niemające wiele wspólnego z promocją zdrowia, można odnieść wrażenie, że gluten stał się ostatnimi czasy wrogiem numer jeden. Zanim przytoczymy argumenty zwolenników i przeciwników diety bezglutenowej, warto przyjrzeć się jej bliżej.

Łupież - problem nie tylko estetyczny

Czy twoje ramiona wyglądają jakbyś przeszedł przez burzę śnieżną? Białe płatki łuszczącego się naskórka, które przy każdym przeczesaniu włosów sypią się na wszystkie strony to łupież. Choroba skóry, która może nie jest groźna, lecz przykra i krepująca na pewno

Chrupiące, zielone witaminy

Wyglądamy tak jak się czujemy- banalne? Nawet, jeśli trudno nam w to uwierzyć, w tym stwierdzeniu jest wiele prawdy. Dlatego naszą wiosenną odnowę biologiczną koniecznie należy zacząć od środka, a dokładniej mówiąc od uzupełnienia braków witamin po zimie.

Jak przekonać palacza do rzucenia nałogu?

Świadomość dotycząca szkodliwości palenia papierosów rośnie z roku na rok. A jednak mimo, że wiemy czym grozi nam puszczenie przysłowiowego dymka, często uważamy tę wizję za odległą i niedotyczącą nas bezpośrednio.

Zaufali nam