Sekret Zdrowia
Newsletter zapisz się

Flexitol- jeden krok do zdrowych stóp.

Serdecznie witamy

na oficjalnej stronie internetowej

Biuletynu edukacyjnego o zdrowiu

SEKRET ZDROWIA i urody

Sekrety zdrowia i urody

w zasięgu ręki

każdego Pacjenta


Poradnik

Jak radzić sobie z haluksami?

Skłonność do haluksów dziedziczymy w genach. Jednak deformacja ta, znacznie częściej rozwija się u osób z nadwagą, które przez wiele godzin stoją lub chodzą… w niewygodnym obuwiu. 

Pieprzyki, brodawki, naczyniaki – obserwować czy usuwać?

Zmiany skórne mogą mieć różny kolor, kształt i wielkość. Mogą być płaskie lub wypukłe, a niektóre nawet są porośnięte włoskami.

Napoje chłodzące i desery na gorące dni

Nasze babcie twierdziły, że najlepiej gasi pragnienie woda ze studni i kawa zbożowa. Czasy i obyczaje zmieniły się. Zmieniły się też temperatury za oknem i w związku z tym warto podglądać, czym chłodzą się mieszkańcy krajów o gorętszym klimacie.

 

Dla kogo wakacje w górach, a dla kogo nad morzem?

Jeśli chorujemy, nie znaczy to, że powinniśmy rezygnować z wakacyjnych podróży czy wczasów. Wręcz przeciwnie, jeśli odpowiednio wybierzemy miejsce wypoczynku, mamy szanse wrócić z niego zrelaksowani, silniejsi i zdrowsi!

W drodze na wakacje - choroba lokomocyjna

Uwielbiamy podróże – zwłaszcza te wakacyjne, ale oprócz przygód w drodze mogą nas czekać inne „atrakcje”. Ze statystyk wynika, że aż co ósme dziecko w czasie jazdy uskarża się na mdłości lub wymioty.

Praktyczny poradnik dla osób, które mają pierwszy lot przed sobą

Pierwszy lot samolotem to nie lada przeżycie, tymczasem zielonego pasażera czeka jeszcze wiele formalności. Ten praktyczny poradnik zawiera z pozoru oczywiste informacje, które mogą pomóc osobom, które jeszcze nigdy nie latały.

Jak przygotować samochód na wakacyjną podróż?

 Wakacyjna wyprawa samochodem to wspaniała przygoda, o ile nie zepsują jej większe czy mniejsze niedogodności, a o te nie trudno w trasie.

Z dzieckiem na wakacje?

Wakacje z dziećmi to wspaniała i niezapomniana przygoda. Maluchy są odkrywcami czerpiącymi mnóstwo radości z każdej najdrobniejszej sprawy, co pozwala nam spojrzeć na świat z zupełnie innej perspektywy.

Afty - małe, lecz uciążliwe

Latem, zwłaszcza na wakacjach, łatwo tracimy kontrolę i czujność. A tymczasem ruchliwe rączki dzieci, chętnie oglądają świat, by za chwilę powędrować do buzi. Stąd już tylko krok do przeróżnych stanów zapalnych jamy ustnej.

Profilaktyczne badania kobiet i mężczyzn

Większość z nas zwraca się do lekarza w momencie, gdy choroba daje się nam we znaki. Tymczasem wiele chorób rozwija się w naszym organizmie całymi latami prawie bezobjawowo, równie wiele sygnałów wysyłanych nam przez organizm lekceważymy.

Zaufali nam