Sekret Zdrowia
Newsletter zapisz się

Flexitol- jeden krok do zdrowych stóp.

Serdecznie witamy

na oficjalnej stronie internetowej

Biuletynu edukacyjnego o zdrowiu

SEKRET ZDROWIA i urody

Sekrety zdrowia i urody

w zasięgu ręki

każdego Pacjenta


Psychologia

Jak nie zabierać pracy do domu...

W pracy spędzamy większą część dnia, ale czy ją lubimy? Ze statystyk wynika, że na stres wywołany sytuacjami zawodowymi uskarża się aż 85% pracujących Polaków, a tylko 11% naprawdę lubi swoją pracę. 

Urlop razem czy osobno?

Czy czas przeznaczony na odpoczynek spędzić razem czy osobno?

Wiosna = nowa energia

Słońce świeci za oknem, dni są coraz cieplejsze a niebo coraz bardziej błękitne. W dodatku przyroda budzi się do życia, o czym informuje nas soczysta zieleń drzew a gdy przyroda budzi się do życia w sposób naturalny w nasze serca wlewa się nowa nadzieja. Wszystko to wprowadza nas w dobry nastrój. Co takiego jest w wioś

Jadłospis malowany kolorem

Zastanawialiście się nad tym, ile prawdy jest w stwierdzeniu - jemy oczami? Często nie zdajemy sobie sprawy - jak duży wpływ na nasz apetyt ma wygląd potrawy.

Stres maturalny - paraliżuje czy mobilizuje?

Matura nie bez powodu nazywana jest egzaminem dojrzałości. Jest to w pewnym sensie sprawdzian wiedzy młodego człowieka, ale równie ważnym wydaje się być sprawdzian umiejętności radzenia sobie z problemami, przeciwnościami i opanowaniem słabości.

Babcia to skarb narodowy

Zawsze zrozumie, przytuli i ma na wszystko czas. Powiernik małych tajemnic i świadek pierwszych sukcesów. Dobra babcia to prawdziwy skarb.

Jesienna chandra czy już depresja?

Tempo życia i nadmiar pracy sprawiają, że nasz organizm regeneruje się z roku na rok z coraz większym trudem.

Syndrom wypalenia zawodowego – co to jest i kiedy się go obawiać?

Z początku przyjmowano, że dotyczy jedynie lekarzy, psychologów, nauczycieli oraz zawodów pokrewnych. Współcześnie wiemy już, że problem wypalenia zawodowego jest obecny w każdym zawodzie.

Z dzieckiem na wakacje?

Wakacje z dziećmi to wspaniała i niezapomniana przygoda. Maluchy są odkrywcami czerpiącymi mnóstwo radości z każdej najdrobniejszej sprawy, co pozwala nam spojrzeć na świat z zupełnie innej perspektywy.

Co szykuje dla nas wiosna?

Nasze samopoczucie zależy w dużej mierze od energii słonecznej. Gdy słońca brak przez dłuższy czas wpadamy w stany depresyjne, stajemy się apatyczni, czujemy się osłabieni i zmęczeni. Jak sobie z tym radzić?

Zaufali nam