Sekret Zdrowia
Newsletter zapisz się

Flexitol- jeden krok do zdrowych stóp.

Serdecznie witamy

na oficjalnej stronie internetowej

Biuletynu edukacyjnego o zdrowiu

SEKRET ZDROWIA i urody

Sekrety zdrowia i urody

w zasięgu ręki

każdego Pacjenta


Sekret dobrego smaku

Kolorem zwalcz jesienną melancholię.

Kolor bez wątpienia ma ogromny wpływ na nasz nastrój i samopoczucie. Najnowsze badania potwierdzają jedynie nasze własne obserwacje, z których niewątpliwie wynika, że w otoczeniu pewnych barw czujemy przypływ energii, a inne nas uspokajają czy denerwują.

Przepisy na soki i przetwory wzmacniające odporność

Jeśli często czujesz się zmęczona, brak ci energii i zapadasz na różnego rodzaju infekcje, powinnaś przyjrzeć się swoim nawykom żywieniowym i trybowi życia.

Dieta okularnika, czyli co jeść by poprawić wzrok

Coraz częściej dochodzimy do wniosku, że dieta ma kolosalny wpływ na nasze zdrowie. Odpowiednio zbilansowana pomaga usunąć dolegliwości, a nawet zatrzymać rozwój choroby.

Lato zamknięte w słoiku

Czy pamiętacie z dzieciństwa smak truskawkowego kompotu, soku z malin czy konfitur z róży? Nasze babcie cały sezon produkowały przetwory, bo zimą ani owoce ani warzywa nie były dostępne. Dziś nie ma takiego problemu, ale…

Czereśnie – właściwości i przepisy

Czereśnie to typowe owoce wczesnego lata. Po te pyszne, aromatyczne i w dodatku niskokaloryczne owoce powinni sięgać zarówno sercowcy, jak i osoby, które mają problemy z nerkami czy stawami. Czereśniami możemy zajadać się stosunkowo krótko, więc korzystajmy, póki czas.

Truskawka nieznana

Wielu z nas przepada za tymi smacznymi i aromatycznymi owocami, nie zdając sobie sprawy jak dobrze służą naszemu zdrowiu, urodzie i linii. Tymczasem okazuje się, że truskawki zawierają więcej witaminy C niż cytryny czy grapefruity, a ponadto są bogatym źródłem minerałów. Co wiemy o truskawkach i jak je jeść by nie st

Chrupiące, zielone witaminy

Wyglądamy tak jak się czujemy- banalne? Nawet, jeśli trudno nam w to uwierzyć, w tym stwierdzeniu jest wiele prawdy. Dlatego naszą wiosenną odnowę biologiczną koniecznie należy zacząć od środka, a dokładniej mówiąc od uzupełnienia braków witamin po zimie.

Wielkanocne przepisy trochę inaczej

Zanim wpadniemy w wir zakupów i świątecznych przygotowań, proponujemy inne spojrzenie na tradycyjne świąteczne potrawy.

Dieta antynowotworowa – lista produktów i przepisy

Odkąd dieta antyrakowa stała się znana i wręcz popularna, często trafiamy na wciąż nowe wersje tej kuracji. Aby nie wdawać się w niepotrzebne dyskusje związane z konkretnym jadłospisem, ilością czy wielkością posiłków, przedstawiamy produkty, które uznawane są za podstawę diety antyrakowej.

Pomysł na zdrowy obiad

Warzywa strączkowe są cennym źródłem białka, tłuszczów nienasyconych, chroniących nasze serce oraz błonnika.

Zaufali nam