Sekret Zdrowia
Newsletter zapisz się

Flexitol- jeden krok do zdrowych stóp.

Serdecznie witamy

na oficjalnej stronie internetowej

Biuletynu edukacyjnego o zdrowiu

SEKRET ZDROWIA i urody

Sekrety zdrowia i urody

w zasięgu ręki

każdego Pacjenta


Uroda

Pajączkom, przebarwieniom i żylakom - mówimy nie!

Sinoczerwona siateczka oplata Twoje łydki? Przyjrzyj się jej uważnie, a jeszcze lepiej niech to zrobi lekarz lub specjalista medycyny estetycznej.

Jak zadbać o podrażnioną skórę

Spędzasz czas z rodziną na świeżym powietrzu? Przeczytaj, jak zadbać o podrażnioną skórę

Epilacja, czyli jak raz na zawsze pozbyć się niechcianych włosków

Włosy mają tę właściwość, że odrastają i o ile w przypadku nieudanej fryzury jest to mile widziane, to w przypadku włosków pokrywających inne partie ciała już mniej. Epilacja, czyli trwałe usunięcie niechcianego owłosienia, jest interesującym rozwiązaniem dla Pań, które traktują depilację jak zło koniecz

Makijaż medyczny, czyli kosmetyki od dermatologa

Skóra jest takim samym narządem jak serce czy wątroba. Dużo częściej myślimy jednak o estetycznej, wizualnej stronie skóry i nic w tym dziwnego, bo przecież pokazujemy ją innym, a oni traktują ją jak naszą wizytówkę. Zadbana cera muśnięta słońcem jest odczytywana jako świadectwo zdrowia i dobrego samop

Trądzik niekoniecznie młodzieńczy

Trądzik, to pozornie błaha dolegliwość, kojarząca się przede wszystkim z nieestetycznymi zmianami skórnymi u młodzieży. Jednak wiele kobiet i mężczyzn, mimo że okres dojrzewania mają już za sobą, nadal walczy z tym typowo młodzieżowym problemem skórnym.

Borowiny - płynne złoto

Borowiny i ich zastosowanie lecznicze znane jest medycynie naturalnej od niepamiętnych czasów. Borowina, a w zasadzie substancje w niej zawarte znajdują zastosowanie w zabiegach pielęgnacyjnych, antycellulitowych, detoksykacji, ale też dają efekt leczniczy przy chorobach reumatycznych, zwyrodnieniowych, czy urazach narząd&oacu

Gdy skóra łaknie wody!

Dermatolodzy coraz częściej i wprost nazywają rzeczy po imieniu - mamy do czynienia z nowym rodzajem skóry.

Owoce dla zdrowia, samopoczucia i urody

Lato to sezon obfitości warzyw i owoców. Dziś już nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważne są witaminy i minerały w nich zawarte dla naszego zdrowia, samopoczucia i urody.

Domowe sposoby na piękne stopy

Zwykle przypominamy sobie o stopach w momencie, gdy wraz z latem zaczynamy nosić odsłaniające pięty buty. Tymczasem powinnyśmy o nie dbać systematycznie przez cały rok. Pomijając kwestie estetyczne, brak właściwej pielęgnacji może prowadzić do powstawania wielu dolegliwości.

Makijaż kamuflujący

Dla wielu z nas ukrywanie niedoskonałości skóry twarzy to codzienny rytuał, dla innych wciąż jest on zagadką. Jednak każda z nas chce wyglądać olśniewająco, zwłaszcza w okresie karnawałowym.

Zaufali nam