Sekret Zdrowia
Newsletter zapisz się

Flexitol- jeden krok do zdrowych stóp.

Serdecznie witamy

na oficjalnej stronie internetowej

Biuletynu edukacyjnego o zdrowiu

SEKRET ZDROWIA i urody

Sekrety zdrowia i urody

w zasięgu ręki

każdego Pacjenta


Zdrowie

O gruźlicy - najczęściej zadawane pytania

Czym jest gruźlica?

Gruźlica jest chorobą zakaźną, wywoływaną przez bakterie (prątki gruźlicy).

Z cukrzycą da się żyć!

Jeśli nadmiernie często odczuwasz pragnienia i głód, a mimo to chudniesz, czujesz często potrzebę oddawania moczu, jesteś ciągle zmęczony, masz nudności lub wymioty i zaburzenia widzenia, prawdopodobne jest, że chorujesz na cukrzycę.

Czerwone i białe, czyli co można wyczytać z krwi?

Postęp medycyny i związane z nim możliwości wyleczenia nawet bardzo poważnych chorób są ogromne. Ogromne znaczenie ma jednak wczesne zdiagnozowanie schorzenia.

10 sposobów na jesienne przeziębienie

Wiele infekcji grypopochodnych, które atakują nas o tej porze roku zaczyna się od przeziębienia czy przemarznięcia. Jeśli czujesz pierwsze symptomy nadchodzącej choroby, warto babcinym sposobem wypocić ją.

Likopen - nieznana moc barwników roślinnych

Już w medycynie ludowej czerwonej barwie przypisywano niezwykłą moc. Roślinne barwniki miały dodawać siły do walki z chorobą i energii osłabionemu organizmowi.

Co się dzieje, gdy nie ma słońca?

Trzeba przyznać, że ten piękny cytat daje do myślenia. Jednak rozpatrując go nie tylko w kontekście uczuć, musimy przyznać, że ze słońcem faktycznie tak jest: wszyscy kochamy słońce, ale często go unikamy.

Jak podnieść odporność organizmu

– kilka rad przed sezonem przeziębień

Mononukleoza zakaźna, czyli

Na mononukleozę, chorują głównie dzieci i nastolatki. Te pierwsze zarażają się biorąc do ust zabawki lub pijąc z kolegami z jednego kubeczka, nastolatki ćwicząc pierwsze pocałunki – stąd potocznie nazywa się ją „chorobą pocałunków”. 

Nie taki kleszcz straszny…?

Informacje na temat zarażenia chorobami przenoszonymi przez kleszcze są niepokojące. Jednak czy rzeczywiście spacery po parku czy lesie są niebezpieczne? I czy każde spotkanie z kleszczem musi skończyć się nieprzyjemną i długotrwałą antybiotykoterapią?

Zakwaszenie organizmu

Problem jest poważny i niestety wciąż rośnie jego skala. Dieta przeciętnego obywatela wysoko rozwiniętego kraju, opiera się na produktach kwasotwórczych. Zakwaszenie organizmu prowadzi do zachwiania równowagi kwasowo-zasadowej i wywołuje lawinę większych i mniejszych dolegliwości.

Zaufali nam