Sekret Zdrowia
Newsletter zapisz się

Flexitol- jeden krok do zdrowych stóp.

Serdecznie witamy

na oficjalnej stronie internetowej

Biuletynu edukacyjnego o zdrowiu

SEKRET ZDROWIA i urody

Sekrety zdrowia i urody

w zasięgu ręki

każdego Pacjenta


Zdrowie

Cukrzyca - epidemia naszego wieku?

Cukrzyca jest ciężką, przewlekłą chorobą metaboliczną. Wywołuje ją brak insuliny, hormonu odpowiedzialnego za przekształcenie glukozy w energię.

Czy grozi nam epidemia próchnicy?

Próchnica uznawana jest w Polsce za problem estetyczny i lekceważona. Nic więc dziwnego, że dotyczy on co najmniej 95% dorosłych w naszym kraju. Co gorsza zaawansowaną próchnicę diagnozuje się obecnie u połowy nastolatków. To znaczy, że wejdą oni w dorosłość już bez kompletnego uzębienia. Jednak czy to naprawd

Zdrowe i niezdrowe produkty spożywcze

Z astmą da się żyć!

Panuje dość powszechne, aczkolwiek błędne przekonanie, że jej główną przyczyną są uczulenia oddechowe. Tymczasem astma o podłożu alergicznym stanowi tylko część problemu. Napady duszności mogą wywoływać infekcje, wysiłek fizyczny, a nawet stres.

Lżejsi o gluten – ale dlaczego?

Przeglądając popularne portale, nawet te niemające wiele wspólnego z promocją zdrowia, można odnieść wrażenie, że gluten stał się ostatnimi czasy wrogiem numer jeden. Zanim przytoczymy argumenty zwolenników i przeciwników diety bezglutenowej, warto przyjrzeć się jej bliżej.

Homeopatia - nowa gałąź leczenia?

Próby poszukiwania nowych, nierzadko niekonwencjonalnych metod leczenia.

Nerki starzeją się dokładnie tak, jak Ty...

Co dziesięć lat efektywność ich pracy spada o kolejne 10%, a proces ten zaczyna się już po czterdziestce.

Chorzy na brak słońca

Źle znosisz jesień i zimę? Przygnębia cię fakt, że wstajesz, gdy jest ciemno i wracasz do domu o zmroku? Niedobory światła mogą być przyczyną spadków nastroju, zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu a nawet wywoływać zimową depresję.

Niewydolność naczyń żylnych

Istotną kwestią jest obserwacja objawów już na samym początku ich pojawienia się.

Eko porządki

Alergicy powinni sprzątać często i bardzo dokładnie, bo tylko w ten sposób można wyeliminować z otoczenia podstawowy czynnik uczulający, jakim jest kurz i żyjące nim roztocza. Ale jak utrzymać porządek, skoro same środki czystości mogą uczulać?

Zaufali nam