Sekret Zdrowia
Newsletter zapisz się

Flexitol- jeden krok do zdrowych stóp.

Serdecznie witamy

na oficjalnej stronie internetowej

Biuletynu edukacyjnego o zdrowiu

SEKRET ZDROWIA i urody

Sekrety zdrowia i urody

w zasięgu ręki

każdego Pacjenta


Zdrowie

Jak radzić sobie z haluksami?

Skłonność do haluksów dziedziczymy w genach. Jednak deformacja ta, znacznie częściej rozwija się u osób z nadwagą, które przez wiele godzin stoją lub chodzą… w niewygodnym obuwiu. 

Pieprzyki, brodawki, naczyniaki – obserwować czy usuwać?

Zmiany skórne mogą mieć różny kolor, kształt i wielkość. Mogą być płaskie lub wypukłe, a niektóre nawet są porośnięte włoskami.

Dla kogo wakacje w górach, a dla kogo nad morzem?

Jeśli chorujemy, nie znaczy to, że powinniśmy rezygnować z wakacyjnych podróży czy wczasów. Wręcz przeciwnie, jeśli odpowiednio wybierzemy miejsce wypoczynku, mamy szanse wrócić z niego zrelaksowani, silniejsi i zdrowsi!

W drodze na wakacje - choroba lokomocyjna

Uwielbiamy podróże – zwłaszcza te wakacyjne, ale oprócz przygód w drodze mogą nas czekać inne „atrakcje”. Ze statystyk wynika, że aż co ósme dziecko w czasie jazdy uskarża się na mdłości lub wymioty.

Afty - małe, lecz uciążliwe

Latem, zwłaszcza na wakacjach, łatwo tracimy kontrolę i czujność. A tymczasem ruchliwe rączki dzieci, chętnie oglądają świat, by za chwilę powędrować do buzi. Stąd już tylko krok do przeróżnych stanów zapalnych jamy ustnej.

Profilaktyczne badania kobiet i mężczyzn

Większość z nas zwraca się do lekarza w momencie, gdy choroba daje się nam we znaki. Tymczasem wiele chorób rozwija się w naszym organizmie całymi latami prawie bezobjawowo, równie wiele sygnałów wysyłanych nam przez organizm lekceważymy.

Odczulanie, czyli szczepionka na alergię

Odczulanie, czyli immunoterapia swoista polega na podawaniu roztworu czynnika alergizujacego w postaci szczepionki podskórnej lub podjęzykowej.

Zatoki - obiekt specjalnej troski

Gdy nie możemy swobodnie oddychać, tracimy węch, a każdy ruch głowy sprawia nam dotkliwy ból, może to oznaczać stan zapalny zatok. To szczególnie przykra dolegliwość, którą trudno zignorować.

Alergia - plaga XX wieku

Liczba uczulonych rośnie z roku na rok. Lekarze i ekolodzy są tym razem zgodni. Taka jest cena cywilizacji i wygodnego życia.

Kolka jelitowa

Jestem, więc płaczę... Płacz dziecka ma wiele znaczeń. Może być sposobem na zredukowanie napięcia.

Zaufali nam