Sekret Zdrowia
Newsletter zapisz się

Flexitol- jeden krok do zdrowych stóp.

Serdecznie witamy

na oficjalnej stronie internetowej

Biuletynu edukacyjnego o zdrowiu

SEKRET ZDROWIA i urody

Sekrety zdrowia i urody

w zasięgu ręki

każdego Pacjenta


Zdrowie

Kilka rad dla zdrowia mózgu

Mózg to skomplikowany biokomputer, na którego pracę wpływa wiele czynników. Jego rozwój, funkcjonowanie i starzenie się zależy od naszych genów, doświadczeń, ale też od sposobu życia. Co możesz zrobić, by ten niezwykle cenny organ działał długo i sprawnie?

Samodzielne badanie piersi

Odpowiednia profilaktyka zdrowotna to najważniejsza i najskuteczniejsza broń w walce z chorobami. Każda dbająca o siebie kobieta powinna regularnie odwiedzać ginekologa, pamiętać o badaniach kontrolnych i raz w miesiącu samodzielnie badać piersi.

Co nam leży na wątrobie?

Zła dieta i nawyki żywieniowe, brak ruchu i częste sięganie po leki – to główni winowajcy problemów z wątrobą i trawienie.

Nadczynność i niedoczynność tarczycy

Tarczyca to gruczoł w kształcie motyla, umiejscowiony na szyi poniżej krtani. U zdrowego, dorosłego człowieka waży 20-30g. Komórki tarczycy produkują hormony – tyroksynę i trójjodotyroninę – odpowiedzialne za regulowanie tempa przemiany materii. Do ich produkcji potrzebny jest jod, którego nadmiar

Kobieta nowoczesna, czyli jak być piękną i zdrową?

Która z nas nie pragnie wyglądać atrakcyjnie, a przy tym czuć się dobrze? Czy istnieje uniwersalna recepta na zachowanie młodego wyglądu i zadowolenie z życia?

Alarm dla kręgosłupa

Praca przed komputerem i odpoczynek przed telewizorem. Czy tak wygląda twoja aktywność?

Dlaczego warto kontrolować tętno?

Tętno, czyli miarowe pulsowanie krwi – to efekt falistego ruchu naczyń tętniczych wywołany przez skurcze serca. O czym może świadczyć wysokie, bądź niskie tętno?

Zapalenie spojówek

Zapalenie spojówek to pozornie niegroźna, lecz bardzo dokuczliwa przypadłość. Oczy są zaczerwienione, spuchnięte, swędzą i bolą, mamy uczucie jakby piasek dostał się pod nasze powieki. 

Dieta diabetyka, czyli prawdy i mity o diecie cukrzykowej

Cukrzyca jest uznawana za chorobę cywilizacyjną, ponieważ oprócz predyspozycji genetycznych jej rozwojowi sprzyjają niewłaściwa dieta, brak ruchu i stres.

Środki przeciwbólowe - nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Zbyt często i zbyt chętnie sięgamy po ogólnodostępne środki przeciwbólowe, w dodatku równie często stosujemy je niewłaściwie. Jakie specyfiki stosować na jaki rodzaj bólu?

Zaufali nam