Sekret Zdrowia
Newsletter zapisz się

Flexitol- jeden krok do zdrowych stóp.

Serdecznie witamy

na oficjalnej stronie internetowej

Biuletynu edukacyjnego o zdrowiu

SEKRET ZDROWIA i urody

Sekrety zdrowia i urody

w zasięgu ręki

każdego Pacjenta


Zdrowie

Zapalenie ucha środkowego a infekcja ucha zewnętrznego

Zapalenie ucha środkowego to chyba najczęstsze, po infekcjach dróg oddechowych schorzenie, z którym zgłaszamy się do lekarza. Do wizyty u lekarza zmusza nas najczęściej ból, a ten w przypadku zapalenia ucha środkowego jest naprawdę dojmujący.

Mężczyzna - gatunek ginący?

Aż trudno w to uwierzyć, ale przy tak wysokim rozwoju medycyny, jaki nastąpił w ostatnich dziesięcioleciach, mężczyźni wciąż umierają w sile wieku. I to dlaczego!? 

Gdy uczulają pyłki, czyli alergia wziewna

Dla alergików najbardziej niebezpieczne są te niepozorne, pozbawione kolorowych płatków czy oszałamiającego zapachu rośliny. Trawy i drzewa – to podczas ich kwitnienia miliony pyłków dostają się do atmosfery, skąd roznoszone są przez wiatr i wdychane przez nas wraz z powietrzem.

Czy grupa krwi ma wpływ na alergie?

„Jestem tym, co jem” – to powiedzenie stało się ostatnio bardzo popularne. W czasach, gdy otacza nas sztucznie konserwowana i wysoce przetworzona żywność, która szkodzi nam i wywołuje uczulenia, coraz częściej popularność zyskują skrajne idee i kontrowersyjne teorie.

Chrapiąc do utraty snu...

Chrapanie to uciążliwy problem – zwłaszcza, jeśli dotyczy on osoby, z którą śpisz w jednym łóżku. Jest on przyczyną wielu konfliktów i nieporozumień. Co jest przyczyną tej z pozoru błahej, a w rzeczywistości niezwykle uciążliwej przypadłości?

Stawom na ratunek

Z wiekiem zaczynają nam dokuczać stawy. Te dolegliwości są wynikiem zużywania się zasobów organizmu, lecz nie tylko. Przyspieszyć mogą je przebyte urazy, nadwaga czy brak ruchu. Jednak możemy zatrzymać chorobę w prosty sposób.

Serce kobiety

Kobiety przestrzega się przed rakiem piersi i szyjki macicy, natomiast o zagrożeniu chorobami serca mówi się im niewiele. Świadomość problemu, nawet wśród lekarzy jest zdumiewająco niska.

Jak pomóc przeziębionemu maluchowi

Dla małego dziecka każda infekcja stanowi poważne wyzwanie. Walka z nią wymaga mobilizacji wszystkich sił maleńkiego organizmu, którego układ odpornościowy dopiero uczy się jak reagować na zagrożenia.

Okulary czy soczewki?

W momencie, gdy dowiadujemy się, że koniecznością jest skorygowanie naszego wzroku, kolejną decyzją, jaką musimy podjąć jest wybór pomiędzy okularami i soczewkami korekcyjnymi.

Nieznośna ciężkość nóg

Uczucie ciężkości, obrzęki i bóle nóg- to efekt zastoju krwi i limfy. Objawy te nasilają się wieczorem, ale nie okłamujmy się - pracujemy na nie przez cały dzień. Co zrobić by ulżyć nogom?

Zaufali nam