Sekret Zdrowia
Newsletter zapisz się

Flexitol- jeden krok do zdrowych stóp.

Serdecznie witamy

na oficjalnej stronie internetowej

Biuletynu edukacyjnego o zdrowiu

SEKRET ZDROWIA i urody

Sekrety zdrowia i urody

w zasięgu ręki

każdego Pacjenta


Zdrowy styl życia

Problem nie - świeżego oddechu

Przyczyn halitozy – powstawania nieświeżego oddechu z ust – może być wiele. Najczęściej, problem ten, jest konsekwencją niewłaściwej higieny jamy ustnej lub diety, jednak wywołać go może również kamień nazębny, próchnica, choroby dziąseł i przyzębia lub źle dobrane protezy.

W trosce o smak i witaminy – czyli jak przechowywać warzywa i owoce?

Świeże owoce i warzywa są prawdziwa skarbnicą witamin i minerałów, pod warunkiem, że spożywamy je na surowo. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że gotując je, dusząc czy smażąc tracimy wiele cennych składników, ponieważ część z nich ulega rozkładowi pod wpływem temperatury

Leki z apteki Matki Natury - Zioła

Zmieniające się na przestrzeni wieków znaczenie słowa „zioło” jest najbardziej jaskrawym przykładem, zmieniającego się stosunku ludzi do natury.

Czym gasić pragnienie?

Woda mineralna z lodem, zimne piwo, czy gorąca słodka herbata? Czym najlepiej ugasić pragnienie w upalny dzień? 

Kuba - wyspa jak wulkan gorąca…

Co wam przychodzi do głowy, myśląc – Kuba?

Jak wyposażyć apteczkę na wakacyjny wyjazd?

Wybierając się na wakacje, koniecznie zabierzmy ze sobą do walizki podręczną apteczkę. W miejscowościach wypoczynkowych, zwłaszcza tych niewielkich, nie zawsze łatwo o aptekę czy lekarza.

Woda źródłem zdrowia

Woda – bywa dość poetycko nazywana źródłem życia, jednak, gdy dobrze się zastanowimy, nie ma w tym określeniu wielkiej przesady, ponieważ ludzki organizm nie jest w stanie funkcjonować poprawnie nawet w przypadku niewielkich barków wody.

Jak zaplanować tani i udany wyjazd?

Jednym z poważniejszych ograniczeń, o jakie mogą rozbić się nasze najpiękniejsze plany wakacyjne, jest budżet. I nie chodzi tu wcale o zasobność naszego portfela, a raczej o umiejętność planowania.

Oddając krew - ratujesz życie

Te hasła słyszymy od lat i brzmią w naszych uszach jak truizm.

Wakacyjne podróże małe i duże - GRUZJA

Gruzja, mimo że uważana jest przez biura podróży za hit ostatnich sezonów, wciąż nie należy do krajów nadmiernie obleganych przez turystów. A przecież jest niezwykle atrakcyjnym i wciąż mało znanym zakątkiem świata.

Zaufali nam